• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie
20171019_banner_www_szpitala
 
3. miejsce w rankingu szpitali niezabiegowych
Piątek, 15 Grudzień 2017 10:27

Nasz szpital zajął trzecią pozycję w rankingu najlepszych szpitali niezabiegowych w Polsce. Zwycięzców wyłoniło Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. 

Więcej…
 
Wernisaż 7. edycji "Obrazu w pigułce"
Piątek, 24 Listopad 2017 09:43

obrazek

W środę 20 grudnia w Pawilonie Jakubowskiego odbył się wernisaż 7. edycji "Obrazu w pigułce". Tematem przewodnim był internet. W pierwszym etapie projektu dzieci z naszego szpitala przygotowały swoje plastelinowe prace. Następnie dzieła małych artystów za pomocą techniki przestrzennej zostały przeniesione na płótno. 

Więcej…
 
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Utworzenie Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”
Środa, 08 Listopad 2017 13:55

Z przyjemnością informujemy, że 8 listopada 2017 roku zawarta została pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego a Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie umowa na dofinansowanie realizacji projektu „Utworzenia Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego Leczenia Dzieci z FASD poprzez przebudowę obiektu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie”

Więcej…
 
To już 26. serduszkowa akcja WOŚP ♥
Czwartek, 11 Styczeń 2018 12:45

To już kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który zaangażował sie Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika. W ramach 26. edycji serduszkowej akcji zorganizowaliśmy stanowisko zdrowotne, kóre w czwartek 11 stycznia stało w Pawilonie Jakubowskiego przy rejestracji do poradni specjalistycznych do godziny 14:00. Chętni mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów pikflometrem, glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, wagi oraz wzrostu. Nie brakowało zainteresowanych. Dziękujemy w imieniu noworodków, dla których gra tegoroczna orkiestra.  

Więcej…
 
Najmłodsi Małopolanie zaszczepieni przeciwko pneumokokom
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 15:08

Zakończyła się czwarta edycja wojewódzkiego programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Dzięki przeprowadzonej akcji zostało zaszczepionych aż 2636 dzieci, podano 3016 dawek bezpłatnej szczepionki w 55 żłobkach, klubach dziecięcych i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, a także w 8 powiatach Małopolski. Na kompleksową realizację programu w tym roku samorząd województwa małopolskiego przekazał 900 tys. zł.

Więcej…
 
Szpitalne potyczki szachowe
Wtorek, 19 Grudzień 2017 00:00

We wtorek 12 grudnia odbyła się w szpitalu kolejna impreza szachowa. Jednym z głównych punktów imprezy były potyczki szachowe rozgrywane przez ok. 20. dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach somatycznych i na psychiatrii. Rywalizacja odbyła się w przytulnej sali konferencyjnej, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji.

Więcej…
 
"Złota rybka"

Teatr KlapsArt zaprezentował w naszym szpitalu spektakl pt. "Złota rybka". Mali pacjenci byli zachwyceni! Na zakończenie dzieci otrzymali słodkie upominki.

Więcej…
 
Szpital Partnerem Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+
Piątek, 08 Grudzień 2017 14:58

Miło nam poinformować, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika dzięki Państwa głosom został wybrany na Partnera Roku Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ w Kategorii Zdrowie. Dziękujemy za wyróżnienie ♥

Więcej…
 
Święty Mikołaj przyjechał na policyjnym motocyklu
Czwartek, 07 Grudzień 2017 11:22

6 grudnia, Święty Mikołaj wraz z policyjną maskotką – Inspektorem Wawelkiem oraz pomocnikami, którymi w tym szczególnym dniu zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, odwiedził Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie.

Więcej…
 Reklama
Reklama
Reklama

Wirtualny Spacer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziś17
Wczoraj799
Wizyt w tygodniu4768
Wizyt w miesiącu15765
Łącznie wizyt985024