Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Program „Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie”

Kontakt

Koordynatorka programu:

Klaudia Kursa-Ulężałko

e-mail: kkursa@dzieciecyszpital.pl

nr tel: 12 619-86-39; 12 430 34 72 

Zapisy:

 

Wyjątkowy program dla małopolskich rodzin z dziećmi!

 

Program "Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie" kierowany jest do  dzieci z klas III szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów. Głównym celem programu jest dążenie do zbudowania motywacji u dziecka, wykreowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywności  fizycznej oraz wsparcie w leczeniu nadwagi i otyłości. 

 

W tym celu, Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie realizuje dwa typy działań profilaktycznych: 

1. Panel I - realizowany w szkołach podstawowych i kierowany do uczniów klas III szkół podstawowych i ich rodziców. Obejmuje m.in. dodatkowe lekcje aktywności fizycznej, warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania i in.

2. Panel II - indywidualny program wsparcia dla dzieci zmagających się z nadwagą i otyłością, a także ich rodzin. Obejmuje indywidualne konsultacje ze specjalistami: dietetykiem, fizykoterapeutą oraz psychologiem i in.

 
Więcej szczegółów na temat paneli oraz formualarz zgłoszeniowy znajdą Państwo po rozwinięciu menu poniżej. 

 

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny!
Minimum formalności - nie wymagamy skierowania!

 

 

Więcej informacji oraz zapisy

ROZWIŃ

ZWIŃ

Panel I - zgłoszenia szkół podstawowych ROZWIŃ

Panel I

 

Dzięki dołączeniu do programu, uczniowie klas III szkół podstawowych oraz ich rodzice zyskają:

 • 20-22 dodatkowe lekcje aktywności fizycznej w każdej klasie III objętej Programem (2 dodatkowe godziny lekcyjne aktywności fizycznej w tygodniu)
 • warsztaty z zakresu aktywności fizycznej dla rodziców/ opiekunów (1 spotkanie x 45 minut),
 • 3 spotkania  z zakresu edukacji żywieniowej dla dzieci (3 spotkania x 45 minut),
 • 3 spotkania z zakresu edukacji żywieniowej dla rodziców/ opiekunów (3 spotkania x 45 minut),
 • wspólne spotkanie edukacyjne dla dzieci i rodziców -  (1 spotkanie  x 45 minut)

Programem zostanie objętych co najmniej 480 dzieci z klas III oraz co najmniej jeden rodzic/opiekun dziecka. Przy zgłoszeniach obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny!

Warunki przystąpienia do projektu:
 • uzupełnienie formularza zgłoszeniowego
 • podpisanie umowy partnerskiej

 

Zgłoszenia: 

Kliknij, by zapisać się na panel podstawowy

ZWIŃ

Panel II - zgłoszenia osób indywidualnych (dzieci z klas III i ich rodzin) ROZWIŃ

Panel II

 

 • Program dedykowany jest dzieciom / uczniom klas III szkół podstawowych, ich rodzicom i  opiekunom
 • W ramach projektu dzieci i rodzice korzystają z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą, dietetykiem i psychologiem.
 • Głównym celem naszego zespołu będzie dążenie do zbudowania motywacji u dziecka do zmiany zachowań żywieniowych, wykreowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywności  fizycznej, wsparcie w leczeniu nadwagi i otyłości.

 

W ramach projektu oferujemy:
 • Konsultacje z dietetykiem (4 wizyty) - zostanie oceniony obecny stan odżywiania, zdiagnozowane zostaną  przyczyn nadmiaru masy ciała i stworzone zostaną indywidualne zalecenia
 • Konsultacje z fizjoterapeuta (4 wizyty) - dokona analizy obecnych zachowań związanych z aktywnością fizyczną, wykona podstawowe testy określające siłę mięśni, gibkości, wydolności krążeniowo oddechowej, oraz przeprowadzi instruktaż w zakresie ćwiczeń w oparciu o zdiagnozowane problemy w sprawności dziecka w celu poprawy w zakresie aktywności fizycznej i motorycznej
 • Wsparcie psychologiczne (3 spotkania) - psycholog będzie prowadził terapeutyczną grupę wsparcia, w której uczestniczyć będą dzieci wraz z rodzicem. Podczas grupowych zajęć terapeutycznych, prowadzonych w formie warsztatów uczestnicy będą uczyć się budowania motywacji do zmiany zachowań żywieniowych i osiągnięcia postaw prozdrowotnych, pracować nad rozwojem poczucia własnej wartości i pewności siebie, oraz uzyskają psychologiczne wsparcie w procesie leczenia nadwagi i otyłości.
 • Na zakończenie każde dziecko uczestniczy jednej bezpłatnej konsultacji, otrzyma kartę informacyjną, w której zawarte będą wszystkie uzyskane w trakcie trwania programu działania, wyniki  oraz dalsze zalecenia.

 

Warunki przystąpienia do projektu:

Program jest kierowany do uczniów klas III szkół podstawowych.

Z programu mogą skorzystać dzieci u których wskaźnik wagowo wzrostowy (BMI) wyniósł 90 i więcej. Wartość centyla BMI powyżej 90 wiąże się z wysokim ryzykiem przejścia dziecka do wartości diagnozowanych już jako otyłość, która jest chorobą cywilizacyjną i przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych, które dotyczą zarówno ciała, jaki psychiki. 

 
Zgłoszenia:
Kliknij, by zapisać się na panel II
ZWIŃ

Webinar informacyjny (7 września)

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego