Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Utworzenie Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie umożliwiającego zwiększenie dostępności rehabilitacji i ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19

Nazwa projektu: „Utworzenie Ośrodka Rehabilitacji i Diagnostyki Biometrycznej w Radziszowie umożliwiającego zwiększenie dostępności rehabilitacji i ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19”.

Celem strategicznym projektu było wzmocnienie i rozwój infrastruktury ochrony zdrowia w Małopolsce poprzez zwiększenie dostępności oraz poprawę jakości diagnostyki i rehabilitacji.

Zakres projektu obejmował przygotowanie dokumentacji budowlanej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz roboty budowlane związane z rozbiórką nieużytkowanej oczyszczalni ścieków i budową budynku przy ul. Podlesie 173 w Radziszowie wraz z zagospodarowaniem terenu. Projekt przewidywał budowę dwukondygnacyjnego budynku o pow. ok 1400 m2 oraz zakup i montaż sprzętu medycznego wraz z wyposażeniem.

 

Całkowita wartość projektu została oszacowana na poziomie 26 907 786,23 zł, w tym:

  • dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
    na lata 2014-2020 Działanie 14.1 REACT-EU dla zdrowia: 13 151 198,72 zł
  • dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego: 9 877 229,73 zł
  • dofinansowanie robót budowlanych w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków PFRON
    będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego: 1 000 000 zł
  • środki własne Szpitala: 2 879 357,78 zł  Artykuły na temat projektu: