Zgadzam się

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności

Pododdział Neonatologii i Patologii Noworodka

Kierownik Pododdziału Neonatologii i Patologii Noworodka:
Lek. Bożena Burzyńska, specjalista pediatra, specjalista neonatolog

 

Kontakt:
Lekarze: + 48 12 619 86 00 w. 339
Pielęgniarki: + 48 12 619 86 40

Pododdział Neonatologii i Patologii Noworodka

Personel obu pododdziałów stanowi wyspecjalizowany zespół lekarsko-pielęgniarski, bardzo lubiący swoją pracę co ułatwia szybkie, profesjonalne i skuteczne rozwiązywanie problemów zdrowotnych hospitalizowanych dzieci do lat trzech, a zwłaszcza zaburzeń rozwoju fizycznego i psychoruchowego. Dzieci i ich Rodzice otoczeni miłą atmosferą czują się dobrze i bezpiecznie.

Zespól specjalistów stanowią:

  • neonatolog, 
  • neurolog dziecięcy
  • pediatra. 

Wielospecjalistyczna opieka innych lekarzy, psychologów, rehabilitantów szpitala pozwala na całościowe rozwiązywanie problemów dziecka.

W Pododdziale Patologii Noworodka hospitalizowane są chore noworodki, w tym wcześniaki. Przyjmowane są Dzieci z całej Małopolski, a także z innych województw.

Skutecznie diagnozujemy i leczymy:

  • żółtaczki, 
  • niedokrwistości, 
  • zaburzenia odżywiania
  •  oraz szereg zakażeń okresu noworodkowego. 

Prowadzimy leczenie według zasad i standardów postępowania nowoczesnej medycyny. W czasie pobytu w oddziale wykonywany jest szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych, oraz w razie potrzeby konsultacje specjalistyczne, aby rozpoznać problem zdrowotny dziecka, wprowadzić celowane leczenie, a również uspokoić Rodziców. Udzielane są porady dotyczące żywienia i pielęgnacji Dzieci.